Pasja, wiedza i umiejętności. Oto, czego potrzeba, aby wejść na scenę w branży projektowania wnętrz. Trzy klucze do sukcesu idą w parze w budowaniu drogi na szczyt. Po pierwsze, trzeba mieć oko do piękna i pasję, by je osiągnąć. Pasja do tego, co robisz, może sprawić, że w mgnieniu oka zmienisz magazyn w sypialnię. Pasja jest powszechnie wrodzona, ale to nie znaczy, że nigdy nie można jej nabyć.

Jeśli trudno ci rozpalić pragnienie projektowania, czerpanie inspiracji od odnoszących sukcesy projektantów może ci bardzo pomóc. Niektóre z naszych ulubionych to Kelly Hoppen, Kelly Wrestler i Karim Rashid. Może się okazać, że każdy ma inny styl, ale projektowanie wnętrz online nie wymaga stagnacji, w rzeczywistości odkrywanie różnych koncepcji projektowych czyni cię elastycznym i zdolnym do radzenia sobie z różnymi ludźmi o różnych gustach.

Projektując, możesz czerpać inspiracje, ale pamiętaj, aby nie kopiować dokładnie tego, jak to zbudowali, ponieważ może to doprowadzić do naruszenia pewnych kodów projektowych. I tu pojawia się wiedza.

Większość z nas nie zdaje sobie sprawy, że projektowanie wnętrz jest zgodne z kodeksem etycznym, który różni się w zależności od kraju lub stanu, w którym pracujesz. Musisz więc najpierw poznać swoje obowiązki jako praktykującego projektanta wnętrz, zwłaszcza jeśli kraj wymaga licencji zawodowej, ponieważ będziesz ponosić odpowiedzialność za wszelkie wyrządzone szkody zgodnie z prawem.

Wiedza z zakresu urządzania wnętrz jest bardzo ważna w jej uprawianiu, ponieważ projektowane przez Ciebie pomieszczenie jest w nim schronieniem dla ludzi. Dlatego tak ważna jest świadomość standardów bezpieczeństwa w projektowaniu.

Trzeba wiedzieć, jak zrównoważyć osobowość użytkownika przestrzeni, jeśli chodzi o projektowanie pokoju, może to również wymagać odrobiny psychologii i scharakteryzowania użytkowników przestrzeni. Przy projektowaniu zawsze powinniśmy mieć na uwadze dobro użytkowników, a nie własne.

Kiedy zostaniesz projektantem wnętrz, będziesz miał do czynienia z różnymi typami ludzi, takimi jak klient, architekt, inżynierowie i pracownicy. Trzeba też wiedzieć, jak postępować z każdym rodzajem ludzi i traktować ich z równym szacunkiem. Musimy również wiedzieć, jak zrobić podstawy w budownictwie, abyśmy mogli odpowiednio nadzorować projekty, które projektujemy.

Projektowanie wnętrz nie jest czymś, czego możemy nauczyć się tylko na własną rękę, dlatego nadal bardzo ważne jest, aby zapisać się do dobrej szkoły projektowania wnętrz.

Kolejną ważną rzeczą do zapamiętania jest to, że trzeba mieć umiejętność przedstawiania wyniku projektu. Trójwymiarowe perspektywy rysunkowe są dla klienta podstawą jakości projektu, zwłaszcza jeśli klient nie jest zaznajomiony z żargonem używanym w prezentacjach planów pięter.

Poza oprogramowaniem 3D nadal powinieneś wiedzieć, jak wykonywać ręczne prezentacje i szkice, na wypadek gdybyś spotkał potencjalnych klientów, którzy chcą zaimprowizowanej ilustracji pokoju. Oprócz tego umiejętności oznaczają również sposób, w jaki radzisz sobie z ludźmi, których spotykasz. To Twoja broń w zdobywaniu potencjalnego klienta. Trzeba umieć dobrze robić prezentacje, uzbrojeni w wiedzę o własnym projekcie. Powinniśmy być w stanie dokładnie wprowadzić je do różnych funkcji tego, co projektujemy i upewnić się, że nie przegapimy żadnego szczegółu.

Aby zostać profesjonalnym projektantem wnętrz, należy posiadać trzy ważne cechy. Ponieważ projektowanie wnętrz nie tylko tworzy piękno, ale przede wszystkim zapewnia komfort, buduje koleżeństwo i dobre relacje z ludźmi, z którymi pracujesz.

By Olivia

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *